Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Uczennice naszej szkoły mogą poszczycić się dużym osiągnięciem. Podczas XVIII Dyktanda Kaszubskiego w Słupsku Julia Jankowska z klasy IIIc zajęła II miejsce w finale dyktanda, Marta Kujach z Ia uplasowała się na trzeciej pozycji, a Amelia Wenta z Ic otrzymała wyróżnienie. Ogromne gratulacje należą się również Agacie Kinowskiej z IIe, której również udało się pokonać rywali z innych szkół i wejść do ścisłego finału. Dyktando Kaszubskie to cyklicznie odbywający się konkurs o zasięgu wojewódzkim mający wyłonić mistrzów kaszubskiej ortografii. W tym roku zadanie było podwójnie trudne, bo teksty patrona 2019 roku – Jana Trepczyka – nie należały do najłatwiejszych. Łącznie w konkursie wzięło udział 184 uczestników w sześciu kategoriach. Zdjęcia - w Czytaj więcej.

mm1 Kopiowanie

mm2 Kopiowanie

 

© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie