Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W ubiegłym roku klasa III A nie poddała się uwodzicielskiej mocy wiosny i zamiast spędzać upojne chwile na Świńskiej Górce, dzielnie siedziała w szkolnych ławach, dzięki czemu udało jej się osiągnąć odpowiednią frekwencję. Dzięki temu też 7 września wyruszyliśmy na wycieczkę. Parki rozrywki Hansa-Park i Haide-Park sprawiły, że nasza odwaga została wystawiona na taką próbę, iż klasówka z matematyki to przy tym wypad na kremówki. Nawet najmężniejsze jelita zadrżały, kiedy na własnej skórze doświadczyliśmy działania spadku swobodnego oraz sił: odśrodkowej i dośrodkowej.

Prócz tego w ciągu tych czterech dni mieliśmy okazję nie tylko obejrzeć najpiękniejsze zabytki Lubeki, Hamburga i Poznania, ale także zaznajomić się bliżej z muzyką disco polo. Hity tego gatunku wyśpiewywaliśmy co sił w płucach w autobusie, budząc w naszych opiekunkach: pani Izabeli Zgleszewskiej i pani Stefanii Szewczyk, uczucia, które ewoluowały od zdziwienia, podszytego czysto antropologicznym zainteresowaniem, ku lekkiemu znużeniu. Drugoklasiści, naprawdę warto zatroszczyć się o frekwencję, nie tylko ze względu na maturę, ale także przyszłoroczną wycieczkę!

{gallery}hamburg-3a-2015{/gallery}

 

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/hamburg-3a-2015.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/hamburg-3a-2015
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie