Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

13 października na deskach kościerskiego Kina Remus w spektaklu pt. „Remus” wystąpili aktorzy Miejskiego Teatru Miniatura z Gdańska. Na wypełnionej po brzegi widowni nie mogło zabraknąć uczniów I LO w Kościerzynie uczęszczających na język kaszubski. Ta nowoczesna adaptacja dzieła Aleksandra Majkowskiego zachwyciła zebraną publiczność. Aktorzy pokazali kilka trików, m. in. jak sprawić, by widz utożsamiał się z bohaterem, czy jak poszerzyć przestrzeń sceniczną, co można wykorzystać przy własnych próbach reżyserskich.

Minimalizm rekwizytów, a zarazem pomysłowość ich użycia sprawiły, że wodze wyobraźni przeniosły każdego w dawne czasy Remusa i pomogły przybliżyć tę postać i jej losy nie tylko oczom, ale przede wszystkim sercu. Spektakl poprzedziły warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów z Miejskiego Teatru Miniatura. Dzięki ich pomocy udało się wymyślić i zaprezentować trzy etiudy dotyczące losu rodzinnych pamiątek w przyszłości. Zajęcia zaowocowały pogłębioną refleksją nad wartością tradycji w naszym życiu.

{gallery}2015/remus-i-warsztaty{/gallery}

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/2015/remus-i-warsztaty.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/2015/remus-i-warsztaty
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie