Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Pośród 160 uczestników XIV Kaszubskiego Dyktanda w Gdyni znalazło się również pięć uczennic naszej szkoły. Zmagały się z trudymi tekstami ks. Leona Heykiego zapisanymi w znormalizowanej pisowni. Podczas I etapu dyktowane były fragmenty z dramatu „Katilina”. Do drugiego, finałowego, etapu zakwalifikowały się Maja Pindera z kl. IIIc i Natalia Czucha z kl. Ic. Tam zapisać ze słuchu trzeba było fragment poematu „Dobrogòst i Miłosława”. Okazało się, że z I LO w Kościerzynie najlepiej pisze Maja. Otrzymała ona wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom.

{gallery}2015/kaszubski-gdynia{/gallery}

 

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/2015/kaszubski-gdynia.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/2015/kaszubski-gdynia
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie