Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W tym roku szkolnym, 1 marca, uczniowie naszej szkoły przygotowali szczególne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczczony on został koncertem piosenek pochodzących z projektu "Panny Wyklęte" Dariusza Malejonka, które były przeplatane fragmentami wierszy K. K. Baczyńskiego, Z. Herberta, J. Szczepańskiego czy Cz. Miłosza. Całość dopełniła dekoracja sali, a także stroje wykonawców stylizowane na lata 40. oraz akcja informacyjna przeprowadzona w szkole. Uczniowie w ten sposób mieli okazję poznać historię Żołnierzy Niezłomnych zarówno w ogólnym ujęciu, jak i losy konkretnych Wyklętych – m.in. "Inki", "Młota" czy "Łupaszki", którego komunikat odczytano podczas jednej z lekcji przez szkolny radiowęzeł. Pomysłodawczynią i organizatorką tych obchodów była Ewelina Stefańska, a odbyły się one pod opieką pana Rafała Słomińskiego.

 

 {gallery}2015/dzw{/gallery}

 

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/2015/dzw.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/2015/dzw
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie