Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W środę 10 lutego klasy Ia i Ie, wspólnie z ich wychowawcami: panią Adrianną Lubińską-Kaiser, panem Maciejem Szulcem oraz z pełniącym rolę opiekuna panem Marcinem Grulkowskim, udali się do Stolicy Kaszub − Gdańska, aby wspólnie zwiedzać stałą wystawę w Centrum Hewelianum „Z Energią”, która składa się z dwóch pracowni: na parterze króluje fizyka, a na pierwszym piętrze swoje miejsce znalazła zupełnie nowa, innowacyjna pracownia REenergii. W przestrzeni Pracowni Energii każde ze stanowisk prezentuje określony rodzaj energii lub przemianę jednej formy energii w inną. W ogromnych akwariach można zrobić falę tsunami lub wprawić w ruch śrubę Archimedesa. Ultranowoczesne stanowiska Pracowni REenergii przedstawiają nie tylko zagadnienia związane z energią odnawialną, ale także wszystko to, co dotyczy gospodarki odpadami.

 Po napełnieniu głowy wiedzą fizyczną przyszedł czas na wycieczkę po Starym Mieście Gdańska. Poprowadził ją nasz opiekun, pan Marcin Grulkowski, który wspaniale odnalazł się w roli przewodnika po ulicach Starego Gdańska. Na koniec wycieczki przyszedł czas na relaks w kinie, gdzie młodzież wspaniale się bawiła na komedii romantycznej „Planeta Singli”. Zdjęcia poniżej, a pod linkiem filmik zrealizowany przez telewizję internetową gdansk.pl, na którym znalazła się nasza grupa: https://www.youtube.com/watch?v=k9PmGnKbSuE&feature=youtu.be

  {gallery}2015/wyc1a{/gallery}

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/2015/wyc1a.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/2015/wyc1a
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie