Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W piątek, 18 marca, klasa II B miała okazję uczestniczyć pod opieką pana Cypriana Zalewskiego i pani Weroniki Navus-Wysockiej w zajęciach oraz wykładach zorganizowanych z okazji Światowego Tygodnia Mózgu na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Najpierw rozdzieliliśmy się, by wziąć udział w warsztatach. Pierwsza z grup poznawała metody warunkowania, dzięki czemu z pewnością znacznie sprawniej wykształci u swoich czworonożnych pupili dobre nawyki. Druga obserwowała, jak mózg jednej z koleżanek, podłączonej do specjalnej aparatury, reaguje na wyzwania matematyczne czy plastyczne. Następnie połączyliśmy się, by wsłuchać niezwykle ciekawego wykładu studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Do tematu - przeszczepu głowy - podeszliśmy bez dezynwoltury i słuchaliśmy z uwagą, notując w kajecikach coraz to trudniejsze pojęcia z zakresu medycyny i chemii. Po wystąpieniu - intelektualnie wzbogaceni - wyruszyliśmy z powrotem do Kościerzyny.

{gallery}2015/dni_mozgu{/gallery}

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/2015/dni_mozgu.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/2015/dni_mozgu
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie