Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W dniu 21 października 2015 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa klasy III E, której hasło przewodnie brzmiało: ,,Wielokulturowa tożsamość miasta Gdańsk”. Samodzielnie przygotowaliśmy trasę wycieczki, którą spędziliśmy w miłej i przyjaznej atmosferze. Jako pierwszy zwiedziliśmy Ratusz Miejski, następnie Kościół Mariacki oraz Dom Angielski. Przeszliśmy się ulicą Długą, gdzie po drodze spotkaliśmy fontannę Neptuna, obok której znajduje się Dwór Artusa. Naszą ciekawość wzbudziło Centrum Hewelianum. Na wystawie pt. ,,Dookoła Świata” mogliśmy zobaczyć tornado, wybuchy gejzerów, poczuć podmuchy wiatru o prędkości 120 km/h w specjalnym symulatorze.

 

Poznaliśmy tajemnice wnętrza Ziemi, w tym wybuchy wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Wiele śmiechu i zabawy wzbudziły w nas obrazy Leonarda da Vinci, w których mogliśmy ujrzeć siebie. Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do kina Ciemna City „Krewetka”. Naszymi opiekunkami, bez których wycieczka nie odbyłaby się, były: Pani Ewa Stoltmann oraz Pani Lucyna Kowalke.

 

 

{gallery}III-e-Gdansk-2015{/gallery} 

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/III-e-Gdansk-2015.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/III-e-Gdansk-2015
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie