Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Dnia 3 listopada 2016 r. uczniowie klasy I c, pod opieką wychowawcy – p. Marcina Grulkowskiego oraz p. Weroniki Navus-Wysockiej, wyjechali na wycieczkę do Torunia – miasta pierników i Kopernika. Licealiści uczestniczyli w lekcji muzealnej w Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie podziwiali wystawę pt. „Kości wszystkich ludzi”, poświęconą twórczości Jacka Kryszkowskiego. Zostali również oprowadzeni po Starym Mieście. Poznali historię Torunia i zwiedzili najważniejsze miejsca tego miasta (kościół franciszkanów, Krzywą Wieżę, ruiny zamku krzyżackiego, Muzeum Okręgowe w Ratuszu Staromiejskim). Mieli też okazję zaopatrzyć się w pamiątki oraz najpyszniejsze ciastka regionu - toruńskie pierniki. Wycieczka była bardzo udana, a uczestnicy – usatysfakcjonowani. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie zadowoleni powrócili do swoich domów, snując plany na kolejne wyjazdy.  (zdjęcia Julii Tusk),  (Tekst: Katarzyna Eron)

 

{gallery}2016_17/torun{/gallery}

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/2016_17/torun.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/2016_17/torun
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie