W dniu 14 grudnia 2015 r. uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Wybickiego w Kościerzynie reprezentowały szkołę w finale VI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Grudzień '70". Zawody odbywały się w gmachu Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Tematyka konkursu dotyczyła jednego z najdonioślejszych wydarzeń w powojennej historii Polski, tj. genezy i przebiegu masakry robotników na Wybrzeżu w 1970 r. Nasze dziewczyny zdominowały konkurencję, zajmując miejsca w ścisłej czołówce. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężczynią konkursu została Alicja Leszczyńska (Ib), zaś 6. miejsce zajęła Zuzanna Hołdys (IIIc), uzyskując jednocześnie tytuł finalistki. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

{gallery}2015/konkursgrudzien70{/gallery}

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/2015/konkursgrudzien70.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/2015/konkursgrudzien70