Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W dniach 15-16 października bieżącego roku klasa III D (uwaga, sensacja) w CAŁOŚCI udała się na wycieczkę do osławionego piernikami miasta - Torunia. Po dotarciu do celu podróży uczniowie wraz ze sprawującymi opiekę p. Lucyną Kowalke i p. Izoldą Gulczyńską-Zalewską zostali przejęci przez toruńską panią przewodnik. Zachęciła ona uczestników wycieczki do sprawdzenia swojego sumienia - mieli oprzeć się o krzywą wieżę. Jeśli udało im się utrzymać wystarczająco długo równowagę - poświadczyli o swojej nieskazitelności. Nie omieszkam wspomnieć, że nikt tego nie dokonał. Zwiedzenie miasta, poznanie jego bogatej przeszłości, zjedzenie pożywnego posiłku w `Czarnej oberży` i wykonanie 22.000 kroków pozwoliło nam stworzyć pewien obraz tego uniwersyteckiego miasta nad Wisłą. W planie było również kino i zapoznanie się z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Przyszli studenci dowiedzieli się o realiach uczenia się i życia w stolicy pierników od bardzo gościnnego prof. Włodzimierza Zientary, wykładającego historię w Katedrze Literatury, Kultury i Komparatystyki Niemieckiego Obszaru Językowego, który oprowadził ich po kampusie i umożliwił poznanie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki `OdNova`. Część osób zaczęła nawet brać to miejsce pod uwagę przy wyborze przyszłego uniwersytetu. Oczywiście, jak na każdej wyprawie, najważniejszym momentem był przyjazd do McDonald'sa. Nawet ci, którzy byli niezmiernie znużeni podróżą, ożywili się i nabrali ekspresowo sił (przydałby się czasami taki “ekspres” na zajęciach). Dwudniowy wyjazd przypieczętowany fastfoodem zakończył się dla wszystkich szczęśliwie, z nowymi wspomnieniami i planami na przyszłość. (Judyta Romahn). 

 {gallery}2019_20/3dtorun{/gallery}

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/2019_20/3dtorun.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/2019_20/3dtorun
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie