Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Na dobry początek roku wybraliśmy się razem z klasą IIE na warsztaty biologiczne w stacji morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na Helu. W poniedziałek (23.09 b.r.) wyruszyliśmy w podróż. Gdy znajdowaliśmy się już na Półwyspie Helskim mieliśmy okazję zauważyć niesamowite zjawisko. Brzeg zatoki Puckiej znajdował się zaledwie kilka metrów od drogi, a po drugiej stronie, w oddali można było zauważyć Morze Bałtyckie Po długiej podróży autokarem zakwaterowaliśmy się w pokojach. Właścicielka przyjęła nas z wielką radością, gdy dowiedziała się, że będzie gościć uczniów liceum ogólnokształcącego z jej rodzinnych stron. Wieczór uczciliśmy w klimatycznych nadmorskich tawernach, a na sam koniec dnia spacerowaliśmy wzdłuż plaży przy przepięknych widokach nocnego miasta. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wczesnego rejsu na otwarte morze, sprawdzając zasolenie oraz temperaturę wody. Następnie udaliśmy się na pokaz karmienia fok w helskim fokarium, skąd przeszliśmy do sali na wykład dotyczący ssaków morskich oraz ochrony środowiska. Skorzystaliśmy z możliwości zajęć nadwodnych, gdzie klasowi ochotnicy w specjalnych strojach i sprzęcie wchodzili do morza, poszukując żywych skarbów Bałtyku. Zwieńczeniem warsztatów było spotkanie z panią biolog, na którym każdy z nas świetnie się bawił! Niektórzy z nas skończyli nawet z głową w zimnej wodzie! Pomimo ograniczenia czasowego udało nam się przeżyć wiele pamiętnych chwil, które z pewnością będziemy wspominać bardzo długo! 

 
{gallery}2019_20/2ewkrotceartykul{/gallery}
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/2019_20/2ewkrotceartykul.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/2019_20/2ewkrotceartykul
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie