Celem pierwszej w 2015 r. (25 kwietnia) wycieczki Szkolnego Koła Turystyki Rowerowej stał się rezerwat archeologiczny w Węsiorach. Znajdują się w nim cztery kręgi kamienne i kilkanaście grobów kurhanowych z I-III w. n.e., będące śladem obecności germańskiego plemienia Gotów na Pomorzu. W tym czasie migrowali oni ze swoich siedzib w Skandynawii w kierunku południowym. Ostatecznie dotarli przez późniejsze ziemie polskie do wybrzeży Morza Czarnego. Stamtąd w okresie wędrówek ludów przedostali się do Cesarstwa Rzymskiego: Goci zachodni (Wizygoci) utworzyli państwo na terenie Hiszpanii, Goci wschodni (Ostrogoci) - na terenie Italii. Nasza 12-osobowa ekipa bikerów wróciła z eskapady pełna wrażeń.

{gallery}kk-2015{/gallery}

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/kk-2015.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/kk-2015