29 kwietnia 2015 r. klasa Ia zaprezentowała akademię z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kiedy dowiedziałam się o tym wydarzeniu kulturalnym, miałam mieszane uczucia. Snujący się po szkole rozentuzjazmowani adepci sztuki aktorskiej, w białych perukach i fantazyjnych uniformach, wzbudzali we mnie lekką konsternację. Jakże wielkie było zdziwienie, kiedy zobaczyłam przygotowany przez mat-fiziaki intrygujący reportaż filmowy, odsłaniający ignorancję przechodniów. Na tle respondentów każdy z nas mógł poczuć się koneserem historii. Jednak jeszcze bardziej spodobał mi się żywy obraz, przygotowany przez tę klasę na podstawie dzieła Jana Matejki Konstytucja 3 Maja 1791 roku. Nie waham się stwierdzić, że była to wspaniała akademia! (Autor: postronny obserwator).

{gallery}3-maja-2015{/gallery}

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/3-maja-2015.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/3-maja-2015