Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Nasz „Ogólniak” to szkoła z historią i tradycją, a jednym z najlepszych jego zwyczajów jest organizacja szkolnych koncertów. 19 grudnia 2014 r. Samorząd Szkolny zorganizował kolejną edycję koncertu wigilijnego. Ale czy tym razem było tak jak zawsze?

 

Niby formuła ta sama: nasi uczniowie, dobra muzyka, świetna atmosfera. Co się zmieniło?
Po raz pierwszy nasz szkolny koncert odbył się nie na sali gimnastycznej a w Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego w Kościerzynie. Nie ma co ukrywać, że dzięki temu wydarzenie zyskało zupełnie inną oprawę. To sprawiło, że nasi wykonawcy brzmieli jeszcze lepiej. Jak co roku, nie zawiedli. Wystąpili dobrze nam znani, zdolni „starzy wyjadacze”, tacy jak Olek Narkun akompaniujący Malwinie Lasce i Sarze Majkowskiej. Pojawił się też zespół Defeaded (Kuba Gackowski zaśpiewał w duecie z Martą Karczyńską), Maciej Gruchała, Nikola Mateja i Wiktoria Gliszczyńska, Karolina Kreft, Ania Knitter, Dawid Datta z Krystianem Zarębskim, Julia Szczypior, Hanna Felskowska oraz chór szkolny. Co zaskoczyło? Poza losowaniem konkursowym miłym zaskoczeniem był duet instrumentalny Aleksander Narkun & Jan Stroynowski. Janek także wraz z Marceliną Baryłą umilali nam czas pomiędzy występami. Również nie przewidywano tak pozytywnego występu klasowego. Klasa II c wspólnie przygotowała wykonanie piosenki „Ding dong, spadł już śnieg”. Było dosłownie wszystko: świąteczna atmosfera, humor, dobra zabawa i integracja.

Aby tradycji stało się zadość, na początku obu tur koncertu ogłoszono wyniki szkolnych konkursów: literackiego i fotograficznego. Laureaci otrzymali piękne nagrody rzeczowe nawiązujące do tematyki konkursów. Upominki otrzymały również klasy zaangażowane
w przedświąteczną pomoc najuboższym.

Podczas koncertu towarzyszył nam pan Jan Dittrich, dyrektor Kościerskiego Domu Kultury. Dzięki Jego uprzejmości mieliśmy szansę przeprowadzić losowanie i nagrodzić szczęśliwców.

1 45

1 48

1 59

IMG 1851

IMG 1896

IMG 1928

IMG 1979

© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie