Pierwszego dnia marca obchodzono Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w czwartek 5. marca wszytkie klasy pierwsze oraz klasy humanistyczne wysłuchały wykładu dr. Artura Chomicza, historyka z gdańskiego oddziału IPN. Zajęcia traktowały o losach żołnierzy wyklętych z 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej.

W ciekawy sposób przedstawiono nam również historię związaną z naszym regionem (wspomniana została m.in. akcja „Żelaznego” z udziałem sanitariuszki „Inki” w Starej Kiszewie). Przybliżono sylwetki bohaterów podziemia antykomunistycznego za pomocą źródeł IPN-u. Spotkanie było bardzo interesujące.

{gallery}spotkanie-z-historykiem-2015{/gallery}

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/spotkanie-z-historykiem-2015.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/spotkanie-z-historykiem-2015