Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

24 stycznia uczniowie uczęszczający na język kaszubski w Zespole Szkół w Skorzewie i I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie wyruszyli na wspólną wycieczkę. Celem naszym była w pierwszej kolejności siedziba Radia Gdańsk. Dzięki uprzejmości panów Roberta Grotha i Jacka Puchalskiego mieliśmy niespotykaną okazję zobaczyć, jak wygląda praca dziennikarza radiowego i realizatora dźwięku od środka. Zwiedziliśmy największe studio nagrań, salę koncertową imienia Janusza Hajduna, newsroom, pokój kaszubskiej redakcji radia. Odbyliśmy rozmowy z pracownikami technicznymi, dziennikarzami  i realizatorami. Przeszliśmy chyba wszystkie korytarze od piwnicy po piętro, w dodatku stale rozmawiając po kaszubsku!  Wyraźnie było widać, że język kaszubski  w tym miejscu nie jest obcy. Na koniec niektórzy uczniowie obu szkół udzielili wywiadu panu Robertowi – oczywiście również po kaszubsku. Bardzo cieszy fakt, że nasi uczniowie zostali pochwaleni za odwagę i umiejętność posługiwania się kaszubszczyzną w codziennej konwersacji.

Kolejnym naszym celem był Teatr Miniatura. Wybraliśmy się tam na spektakl pt. „Remus”. Jest to nowatorsko opowiedziana historia życia tytułowego bohatera powieści Aleksandra Majkowskiego Żëcé i przigòdë Remùsa. Z sali teatralnej wyszliśmy pod wielkim wrażeniem gry aktorskiej, zwłaszcza dlatego, że cały spektakl odbywał się „na siedząco” i przy minimalnej ilości rekwizytów. Wrażenie zrobiła też cała przedstawiona tu fabuła utworu, która dla wielu okazała się nowością, zwłaszcza w końcowych partiach dzieła.


{gallery}radiogdansk2018{/gallery}

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/radiogdansk2018.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/radiogdansk2018
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie