Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Planując swoją przyszłość, warto posłuchać głosu tych, którzy mają lub mieli podobne doświadczenia. Tak też było podczas spotkania, które odbyło się w naszej szkole. 15 października klasy IIc i Ie miały możliwość spotkania z absolwentami naszego Liceum – Zuzanną Hołdys i Tomaszem Lidzbarskim. Oboje ukończyli klasy „c” i humanistyczne zainteresowania pokierowały ich wyborami. Zuzia jest studentką III roku prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, w tym roku akademickim dzięki możliwości, jaką daje program wymiany studenckiej Erasmus, studiuje na uniwersytecie we Włoszech, w Padwie. Tomek jest studentem V roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Opowiadał między innymi o pasji podróżowania, poznawania nowych ludzi, badaniom kulturoznawczym w Ekwadorze. 

 

W obu opowieściach dominowało przekonanie, że postawiony cel można zrealizować dzięki podjęciu ryzyka, chęci działania i determinacji. Jak się okazuje, absolwenci naszego Liceum nie tylko snują plany, ale z pasją je realizują.

absolwenci

© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie