Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

19 listopada 2018 r. wyruszyliśmy z rana w kierunku Gdańska. Mimo chłodu na zewnątrz, w autobusie było gorąco od śpiewów i tańców. Po dotarciu na miejsce ruszyliśmy w poszukiwaniu naszej hali do paintballa. Po krótkich poszukiwaniach cała klasa była już przebrana w specjalne stroje oraz uzbrojona, a gdy wszystkie zasady zostały już wyjaśnione, zdjęcia zrobione, maski założone, nastąpił szybki podział na grupy. Otrzymaliśmy 100 kulek z farbą i każda grupa wyruszyła do swojej bazy. Drużyna z żółtymi kamizelkami już w pierwszej rozgrywce pokazała, na co ją stać i po 5 minutach strzelaniny wróciła w pełnym składzie do bazy, w przeciwieństwie do przeciwników. Pani Izolda Gulczyńska-Zalewska i pani Izabela Zgleszewska z uśmiechem przyglądały się naszej zabawie i pomagały rannym :D Żółci wygrali wszystkie kolejne rozgrywki, chociaż końcowa bitwa skończyła się tak szybkim nokautem przeciwnej grupy, że pozostali zawodnicy z nudów i dla zabawy zaczęli strzelać do siebie nawzajem. Zmęczeni, głodni i szczęśliwi mieliśmy nadzieję na szybki skok do McDonalda, ale okazało się, że lokal jest chwilowo nieczynny (!),  więc pojechaliśmy od razu do kina.

 

Największe głodomory pobiegły przed seansem po kebaby, reszta zadowoliła się zwykłym popcornem. Wybraliśmy się na filmy: „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć: zbrodnie Grindelwalda” i „Bohemian Rhapsody”. Obie grupy były bardzo zadowolone z filmów i w końcu po seansie pojechaliśmy do McDonalda, który był tym razem otwarty. Po jedzeniu wszyscy byli już w wyśmienitym nastroju i ruszyliśmy do domu. Dodatkową atrakcją dla wszystkich były efekty specjalne serwowane nam przez nasz autobus, gdy wśród tańców i śpiewów kiwaliśmy się na wszystkie strony przy każdym ruszeniu autokaru z miejsca. Cała klasa była zadowolona z wyjazdu i mimo trofeów w formie mniejszych czy większych sinych pamiątek po paintballowych kulkach, był to naprawdę udany wyjazd! 

IMG 7765 Kopiowanie

IMG 7752 Kopiowanie

IMG 7788 Kopiowanie

 

 

© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie