Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Zapraszamy do udziału w X edycji interdyscyplinarnego konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych "Różewicz w oczach młodych Pomorzan". Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech odrębnych kategoriach: a) literackiej, b) recytatorskiej, c) plastycznej. W ramach konkursu literackiego – do 5 grudnia należy nadesłać w trzech egzemplarzach utwór inspirowany twórczością Tadeusza Różewicza. Forma wypowiedzi dowolna (np. wiersz, opowiadanie, miniatura dramatyczna, pamiętnik, esej, słuchowisko).

 

Objętość pracy (oprócz słuchowiska) nie może przekraczać 4 stron formatu A4 (czcionka 12). Pracę należy opatrzyć godłem słownym i dołączyć zaklejoną kopertę zawierającą godło, imię i nazwisko autora, wiek, klasę, nazwę i adres szkoły oraz imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego. Nadesłany tekst nie może być wcześniej zgłaszany w innym konkursie (olimpiadzie). Słuchowisko należy nagrać (maksymalnie 30 minut) i przesłać na płycie CD lub innym nośniku, dołączając informacje, o których mowa powyżej. W ramach konkursu plastycznego – należy nadesłać 1 ilustrację wybranego utworu T. Różewicza. Format pracy: A3 lub A4, technika dowolna: rysunek (ołówek, węgiel, pastel), grafika ( tusz i piórko, techniki komputerowe), malarstwo (pastele, farby plakatowe, itp.), collage. Pracę należy opatrzyć godłem i dołączyć zaklejoną kopertę zawierającą godło,tytuł zilustrowanego wiersza,imię i nazwisko autora pracy, wiek, klasę, nazwę i adres szkoły oraz imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego. Konkurs recytatorski odbędzie się 7 grudnia – uczestnicy zaprezentują 2 utwory (lub fragmenty), których czas wykonywania nie może przekroczyć 5 minut. Szkoła może zgłosić maksymalnie po dwóch uczestników w każdej kategorii. Bliższe informacje - poniżej.

RÓŻEWICZ W OCZACH MŁODYCH POMORZAN

X EDYCJA POMORSKIEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

SOPOT 2017

Organizator

Zespół Szkół nr 1 w Sopocie przy współudziale sopockich liceów

Patronat honorowy

Prezydent Miasta Sopotu

Patronat merytoryczny

Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego

Cele

 1. Popularyzacja twórczości Tadeusza Różewicza.
 2. Rozwijanie umiejętności interpretacji tekstów literackich.
 3. Uwrażliwianie młodzieży na wartości estetyczne i moralne wpisane

w literaturę.

 1. Promowanie kultury słowa wśród młodego pokolenia Polaków.

Regulamin

 1. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech odrębnych kategoriach:

a) literackiej,

b) recytatorskiej,

c) plastycznej.

 1. Podsumowanie projektu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w styczniu. O terminie powiadomimy e-mailem.
 1. Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą uczestnika (pełnoletniego) lub jego prawnego opiekuna na przetwarzanie danych osobowych oraz wykorzystanie wizerunku na potrzeby konkursu.
 2. Prace zgłoszone do konkursu stają się własnością organizatora.
 3. Adres organizatora:

Zespół Szkół nr 1

ul. Książąt Pomorskich 16/18

81-727 Sopot

Zasady uczestnictwa

 1. Udział w konkursie prosimy zgłosić do 24.11.2017r.

 • pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • telefonicznie: 58 551 14 93 (podając niezbędne informacje).

 1. W zgłoszeniu należy podać ilość uczestników oraz kategorię, w której będą brać udział oraz tytuły utworów prezentowanych w konkursie recytatorskim.
 2. Informacji na temat konkursu udziela również Krystyna Bieniewska

tel. (058) 551 14 93,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie