Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W środę, 8 kwietnia 2015 r., naszą szkołę odwiedził zastępca ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Irlandii − pan Piotr Rakowski.

Podczas kameralnego spotkania uczniowie klas II c i II d dowiedzieli się między innymi, jakie są różnice i podobieństwa kulturowe między Polakami i Irlandczykami, jak postrzegana jest Polonia w Irlandii, poznali status języka gaelickiego (Gaeilge lub Gaelic Irish) oraz otrzymali praktyczne informacje dotyczące życia na Zielonej Wyspie.

 

Druga godzina opowieści o Irlandii przerodziła się swobodniejszą rozmowę, kiedy odpowiedzi na liczne pytania przeplatane były anegdotami i ciekawostkami związanymi z pracą w dyplomacji.

Dziękujemy za spotkanie!

{gallery}ambasador-2015{/gallery}

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/ambasador-2015.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/ambasador-2015
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie