Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

2 października klasy humanistyczne naszego Liceum odwiedziły Miasteczko Herberta, które w tym roku zawitało do Kościerzyny. Na miejskim rynku uczniowie wzięli udział w rozgrywce scrabbli, w której należało wykorzystać wyłącznie słowa-klucze charakterystyczne dla twórczości poety. Z ogródka Herberta mogli wybrać cebulki tulipanów i je zasadzić (po czym nawet ze sobą zabrać). Interesujące były też warsztaty komiksowe, poprowadzone przez rysownika, pana Jacka Frąsia - w postaci komiksu należało przedstawić jeden z trzech zaproponowanych wierszy Herberta. I kolejne dwie atrakcje: można było samemu zrobić przypinkę lub wydrukować torbę z cytatem z Herberta. W innym jeszcze miejsu można było wziąć udział w lekcji o Herbercie, poprowadzonej przez gdańską poetkę. Było interesująco! Zdjęcia - w Czytaj więcej.

DSC 0108

DSC 0110

DSC 0114 Kopiowanie

DSC 0118 Kopiowanie

DSC 0123 Kopiowanie

DSC 0127 Kopiowanie

DSC 0128 Kopiowanie

DSC 0108

DSC 0130 Kopiowanie

DSC 0129 Kopiowanie

DSC 0132 Kopiowanie

DSC 0133 Kopiowanie

 

 

 

 

© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie