Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Jak pewnie większość zauważyła, w dniach od 10 do 14 września nie było nas w szkole. Nas, czyli uczniów klasy IIIa. Powodem bynajmniej nie była zmasowana ucieczka w strachu przed maturą, tylko szkolna wycieczka. Wraz z opiekunkami, p. Anną Kąkol i p. Ewą Stoltmann, mieliśmy przyjemność spędzić aktywnie czas. W planie naszej wycieczki znalazł się poranek na Jasnej Górze, później zwiedzanie Krakowa. Sekrety tego miasta przestały być dla nas zagadką: zobaczyliśmy nie tylko Wawel i Starówkę, ale także niezwykły Kazimierz. Znalazło się też coś dla ducha spragnionego kontaktu ze sztuką współczesną – byliśmy w Muzeum Sztuki Współczesnej, tzw. MOCAK-u. 

 

Drugim celem naszej wyprawy były Tatry. Przemierzaliśmy Dolinę Kościeliską, przeszliśmy Wąwóz Kraków, wspinaliśmy się na Sarnią Skałę. Mimo bolących nóg, zmęczenia, nie narzekaliśmy - przeciwnie. Ostatnim punktem wycieczki był obóz w Auschwitz, miejsce, w którym słowa: „nigdy więcej”, nabierają autentycznego i niezapomnianego znaczenia. 

IMG 1254 Kopiowanie

IMG 1461 Kopiowanie

IMG 1483 Kopiowanie

IMG 1716 Kopiowanie

 

© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie