Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Trzeci rok z rzędu 16 października w kościerskim "Ogólniaku" zostało zorganizowane wydarzenie w ramach  obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Była to ogólnopolska próba bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.


    W tym roku szkoła pobiła swój rekord. Do tej pory akcja  prowadzona była na 5 fantomach, a brało w niej udział około 20 osób, głównie ratowników WOPR i strażaków OSP. Rekord był bity na korytarzach szkoły, ale w tym roku przeprowadzono próbę na wyremontowanej przez Starostwo Powiatowe sali gimnastycznej. Punktualnie o 12.00, przez kolejne 30 minut uczestnicy przystąpili do próby na 23 fantomach, w której brało udział 80 uczniów "Ogólniaka", wśród których widać było ratowników WOPR, strażaków OSP, harcerki oraz zespół Ratownictwa Medycznego z kościerskiego Szpitala Specjalistycznego, lek. med. Wiesławę Bławat oraz Prezesa Kościerskiego WOPR pana Ryszarda Brzoskowskiego. Byliby również strażacy z PSP Kościerzyna, gdyby nie nagły wyjazd do zdarzenia.     
    Fantomy zostały udostępnione dzięki życzliwości różnych instytucji, bez których nie byłoby możliwe przygotowanie takiej akcji. Były to: 
• Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie,
• WOPR Kościerzyna,
• PSP Kościerzyna,
• PCM Garczyn,
• OSP Dziemiany,
• OSP Kościerzyna,
• OSP Raduń,
• OSP Somonino,
• OSP Wielki Klincz,
• Sim-Med,
• Szkoła Podstawowa w Łubianie,
• Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy
• Szkoła Podstawowa im. Braci Czarlińskich w Lubaniu
• Szkoła Podstawowa im. dr-a Aleksandra Majkowskiego w Nowej Karczmie
• Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Kornem
• Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu
• Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie
• Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie
• Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
• Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościerzynie
• Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Kościerzynie.
    W całej Polsce w akcji organizowanej przez WOŚP brało udział 1142 zgłoszonych instytucji, w których próbę bicia rekord podjęło 105902 osób. O tym, czy się udało, dowiemy się jeszcze w tym tygodniu, kiedy organizatorzy wydarzeń dostarczą formularz, za pomocą którego potwierdzą liczbę osób, które rzeczywiście wzięły udział w rekordzie, dzięki czemu na początku tygodnia będziemy mogli pochwalić się, jak dużo osób wspólnie uczyło się ratować życie.

{gallery}2018_19/rko{/gallery}

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iliceum/ftp/1lo_3/images/zdjecia/2018_19/rko.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zdjecia/2018_19/rko
© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie