Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

Dzień, na który wszyscy czekaliśmy (niektórzy nawet całe 10 miesięcy), nareszcie nadszedł. Jego uroczysty charakter podkreśliła obecność gości: pani Barbary Piepióry, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, oraz pana Dariusza Sierakowskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców. Ten dzień to czas całorocznych podsumowań i moment, kiedy za wszystkie uczniowskie osiągnięcia: naukowe, sportowe, artystyczne, można podziękować. A jest się czym pochwalić: aż 50 uczniów klas I-II otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, uzyskując średnią ocen powyżej 4,75. Średnia ocen dla całej szkoły wyniosła 4,02. Najwyższe średnie w szkole uzyskali: Nikodem Mierski (Ia): 5,63Katarzyna Mańska (IId): 5,50 i 100-procentowa frekwencja, Magda Jereczek (Ib), Augustyn Żurawski (Ic), Oliwia Lubecka (IIb): 5,44.

 

W odniesieniu do klas najwyższą średnią uzyskały: Ib - 4,46, Ia - 4,23 oraz Ie - 4,16. Najwyższe frekwencje w szkole uzyskały klasy: Ia - ponad 93%, IIa - ponad 92 %, Ie - ponad 91 %. 9 uczniów klas I-II mogło się poszczycić 100-procentową frekwencją. Był też wzruszający moment pożegnania odchodzącej na emeryturę pani Urszuli Kalińskiej - "Mamy Uli" od wf-u. Wszystkim: i uczniom, i nauczycielom, i pozostałym pracownikom szkoły, życzymy wesołych i słonecznych wakacji! Zdjęcia z uroczystości - tutaj.


© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie