Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W piątek 7 czerwca miało miejsce wyjątkowe spotkanie z Panią Agnieszką PodzielińskąPani Agnieszka jest kościerzanką (absolwentką naszego Liceum), nauczycielką języka angielskiego oraz wolontariuszką programu „Wolontariat Ministerstwa Spraw Zagranicznych”. W 2010 r. wyjechała na swój pierwszy wolontariat do Kamerunu, gdzie szkoliła nauczycieli, jak uczyć języka angielskiego. Rok później zaczęła swoją życiową przygodę z Kambodżą. We wrześniu 2011 r. zaczęła pracę jako wolontariuszka i nauczycielka języka angielskiego w domu dziecka przy wysypisku śmieci w Phnom Penh. Od tego czasu to miejsce stało się centrum pomocy, kultury i sportu, a Pani Agnieszka pomogła w jego transformacji. Pani Agnieszka opowiedziała nam o swojej kambodżańskiej przygodzie, o blaskach i cieniach bycia wolontariuszem i o tym, jak wygląda życie w slumsach. Zdjęcia - w Czytaj więcej.  

kamb

kamb1

kamb2

© 2022 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie