Patronat

I Liceum zaprasza

Nasz patron - Józef Wybicki

Historia Liceum

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące
im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie
ul. Ignacego Krasickiego 2
tel.: 58 686 35 09
adres e-mail: sekretariat@liceum.org.pl

                 
                 

W dniu 30 września 2016 r. klasa Ic uczestniczyła w warsztatach bibliotecznych zorganizowanych przez kościerską filię Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Pracownice biblioteki, panie Katarzyna Krefta i Sylwia Kalinowska, w bardzo ciekawy sposób zapoznawały uczniów z zasadami posługiwania się katalogami tradycyjnymi i internetowymi. Pokazały również, jakie możliwości w warsztacie naukowym humanisty niesie za sobą korzystanie z bibliotek cyfrowych. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Ziemi Kościerskiej im. dr. Jerzego Knyby. Po zbiorach oraz XIX- i XX-wiecznej historii Kościerzyny oprowadzał zwiedzających Pan Rajmund Knitter. (Zdjęcia: p. Edyta Bławat, Tekst: p. Marcin Grulkowski)

 

© 2021 I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie