W dniach 26-30 maja klasa 3Ee/3E wraz z opiekunkami - wychowawczynią p. Anną Kąkol i p. Ewą Stoltmann brała udział w wycieczce szkolnej.
Pierwszym celem naszej podróży był Wrocław, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić wrocławskie zoo. Szczególne wrażenie zrobiło na nas afrykarium z imponującymi akwariami, które prezentowały egzotyczne gatunki fauny morskiej i wodnej z różnych zakątków Afryki.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wrocławskiej starówki. Podziwialiśmy jej zabytki, poznając historię i kulturę miasta. Bogactwo architektoniczne i klimatyczne uliczki Wrocławia z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.

Jednym z najważniejszych i najbardziej poruszających momentów wycieczki była wizyta w muzeum w Auschwitz. Zobaczyliśmy miejsce, które stało się symbolem wielkiej tragedii w historii ludzkości. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło lepiej zrozumieć znaczenie historii i pamięci o ofiarach Holokaustu.

Następnie odwiedziliśmy Kraków, gdzie zobaczyliśmy miejsce narodzin dramatu Wyspiańskiego pt. "Wesele". Zwiedziliśmy także najważniejsze zabytki starego Krakowa pełne historycznych śladów i kulturowych skarbów.

Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w parku rozrywki Energylandia, gdzie czekały na nas niezapomniane atrakcje i ekstremalne przeżycia.


Patronat

Partnerzy lokalni

Wojewódzkie konkursy dla uczniów szkół podstawowych