Od 17 do 22 maja 2026 dziesięcioro naszych licealistów wraz z opiekunami gościło w ramach 4. Projektu wymianowego 10 uczniów z Lahntalschule Biedenkopf i ich dwoje opiekunów P. Gerlind Niemer i P. Tobiasa Weißenborna. To co zostanie w naszych sercach i pamięci to niewątpliwie: nowe przyjaźnie, spotkania, wspólne lekcje języka angielskiego (Pan Aleksander Zięba) i historii (Pan Marcin Grulkowski), niezwykłe wsparcie i obecność Pani Dyrektor, Edyty Bławat, poznanie ILO i Kościerzyny (Pan Dyrektor Rafał Słomiński), Torunia i UMK (Pan Prof. Tomasz Waszak), ale również poznanie historii Gdańska (Pan Prof. Polskiej Akademii Nauk, M. Grulkowski!) i komunikacja w językach obcych (naszych gości powitaliśmy wspólnie wykonaną piosenką w j. niemieckim). Prawdziwą wisienką na tym wymianowym torcie okazala się zabawa na uroczystości pożegnalnej, z iście weselnym bufetem, wyczarowanym przez Rodziców! My wszyscy: RODZICE, UCZNIOWIE i NAUCZYCIELE kolejny raz nauczyliśmy naszych gości czym jest POLSKA GOŚCINNOŚĆ! Być może w 5. edycji wymiany znajdziesz się i Ty?!
Projekt współfinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży
