W dniach 24-30 października 2021 r. grupa uczestników projektu "Train Your Brain" wyjechała na pierwsze spotkanie warsztatowe do Grecji.

Ze względu na szerzącą się pandemię długo czekaliśmy na wyjazdy do krajów uczestniczących w projekcie. W końcu nadszedł ten czas. Naszą szkołę reprezentowali: Laura Orland (IIIa), Bartłomiej Sowa (IIIc), Josephine Farrow (IIIe), Adriana Szczepańska (IIIe), a także nauczyciele: Pani Izabela Zgleszewska i Pan Marcin Grulkowski. Po podróży lotniczej na Kretę i dotarciu do Ierapetra zostaliśmy gorąco przywitani przez gospodarzy. Od poniedziałku do czwartku uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zaplanowanych wcześniej zajęciach kształtujących kreatywność, świadomość ochrony środowiska, odkrycia naukowe oraz wiedzę historyczną i geograficzną o krajach uczestniczących w projekcie.

W trakcie pobytu w Ierapetra uczniowie z różnych krajów zawiązali wiele przyjaźni. Dowodem na to był ostatni dzień pobytu, wycieczka do Knossos i Heraklionu. Uczniowie podziwiali tam ruiny pałacu z okresu kultury minojskiej i zbiory wspaniałego Muzeum Archeologicznego. Czas pożegnań pokazał, że przez czas wspólnego pobytu uczniowie i nauczyciele z Grecji, Turcji, Macedonii Północnej, Włoch i Polski stanowili wielką rodzinę.

Za wielką gościnność dziękujemy przede wszystkim głównej organizatorce spotkania Pani Eleni Xylouri, pani dyrektor Sofii Kontaxaki oraz pozostałym nauczycielom 1. Liceum w Ierapetra.