Dnia 22 listopada 2023 klasa 2A, wraz z nauczycielami Panią Danutą Żywicką oraz Panią Moniką Skowrońską, wybrała się na Uniwersytet Gdański. Podróż rozpoczęliśmy od zwiedzienia Biblioteki Główenj Uniwersyteu Gdańskiego. Zaobserwowaliśmy jak przebiega proces digitalizacji książek. Kolejnym punktem wyprawy było zwiedzenie wydziału Biologii, który zachwycił nas swoją architekturą i wnętrzem. Młodzież wzięła udział w warsztatach na wydziale chemicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia dotyczące kwasów, tlenków i wodorotlenków. Nasze "matchemy" wykazały się niezwykłym zaangażowaniem i wielkim zainteresowaniem w zajęciach. Po całym dniu energicznej pracy wróciliśmy wniebowzięci. Nie obyło się oczywiście bez autobusowego koncertu śpiewania. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość udziału w zajęciach i mamy nadzieję, że nie była to nasza ostatnia wizyta na Uniwersytecie Gdańskim.


Patronat

Partnerzy lokalni

Wojewódzkie konkursy dla uczniów szkół podstawowych