13 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie odbyła się historyczna uroczystość z okazji ślubowania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która właśnie rozpoczyna swoją działalność. Drużyna została utworzona dzięki wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościerzynie.

Uroczystego ślubowania kandydatów dokonał mł. bryg. Rafał Duzowski p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.

Rotę ślubowania: "Ślubuję ze wszystkich sił służyć Ojczyźnie Rzeczypospolitej Polskiej, ofiarną pracą
w szeregach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Przyczyniać się do ochrony życia, zdrowia i mienia jej Obywateli poprzez działania prewencyjne i profilaktyczne. Ślubuję przestrzegać postanowień Statusu OSP i Regulaminu MDP. Pogłębiać wiedzę, doskonalić umiejętności, postępować uczciwie, wykonywać sumiennie polecenia przełożonych i być wzorem w przestrzeganiu zasad ochrony przeciwpożarowej."
wypowiedziało 25 uczniów naszej szkoły. Opiekunami drużyny zostali: dh. Karolina Kolińska i dh Maciej Szulc.

Wspólnie z drużyną I LO przysięgę złożyła także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościerzynie pod opieką dh. Kingi Jaszewskiej.

Na pamiątkę tej uroczystej chwili członkowie MDP otrzymali koszulki.

Młodych druhów czeka jeszcze wiele przygód oraz spora dawka wyzwań, wiedzy i umiejętności. Mamy nadzieję, że zaowocuje to sukcesami Drużyny w przyszłości, a licealna młodzież zaszczepi w sobie ducha prawdziwego strażaka i swoją postawą będzie wzorem do naśladowania.


Patronat

Partnerzy lokalni

Wojewódzkie konkursy dla uczniów szkół podstawowych