25 października 2023 roku w naszej szkole gościli wolontariusze z 4 krajów: Narea (Hiszpania), Laia (Hiszpania), Kety (Gruzja), Burak (Turcja), Taky (Tunezja) oraz koordynator wolontariuszy Furkan (Turcja) – uczestnicy z Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy obecnie przebywają i pracują w Starogardzie Gdańskim w Klubie Sportowym Beniaminek 03.
Podczas lekcji postaw przedsiębiorczości uczniowie z klasy 2Dd oraz 2Aa dzięki wolontariuszom dowiedzieli się w jaki sposób i oni mogą w przyszłości stać się wolontariuszami w innych krajach. Poznali elementy historii, kultury, geografii i kuchni Hiszpanii oraz Gruzji. Na koniec wzięli udział w quizie na temat znajomości poznanych krajów, podczas którego emocje, które im towarzyszyły były ogromne, gdyż nagrodą były koszulki. W trakcie tego spotkania uczniowie doskonalili również umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

Wolontariusze odwiedzili naszą szkołę dzięki zaproszeniu przez Panią Karolinę Kolińską, która już teraz zapewnia, że nie było to ostatnie spotkanie z wolontariuszami, gdyż będziemy kontynuować tę współpracę.

Należy nadmienić, że Europejski Korpus Solidarności to program Unii Europejskiej, który umożliwia młodym ludziom w wieku od 18 do 30 lat wyjazd za granicę i podjęcie pracy na rzecz społeczności lokalnej. Wolontariusze pracują w różnych dziedzinach, takich jak ochrona środowiska, kultura, edukacja, pomoc społeczna i wiele innych. W Polsce program jest koordynowany przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ . W ramach programu wolontariusze mogą pracować w organizacjach pozarządowych, instytucjach publicznych lub prywatnych firmach.


Patronat

Partnerzy lokalni

Wojewódzkie konkursy dla uczniów szkół podstawowych